İtalya’da yasadışı Türk baronu yakalandı

Türk firarinin, Malta, Litvanya ve Bulgaristan’daki ofislerinin yanı sıra Türkiye’ye yayılmış uluslararası bir yapıya sahip bir suç örgütünün başı olduğuna inanılıyor.

Eyalet Polisi, uluslararası alanda aranan 38 yaşındaki bir Türk kaçağı Forte dei Marmi’de yakaladı. 2 Haziran gecesi, konaklama portalından gelen bir ihbar üzerine Forte dei Marmi polis karakolu görevlileri, 38 yaşındaki aranan şahsı Versilia’daki ünlü bir otelde kalırken yakaladı.

Yürütülen soruşturmalar sonucunda, Türk vatandaşının Malta, Litvanya ve Bulgaristan’ın yanı sıra Türkiye’de de şubeleri bulunan uluslararası bir yapıya sahip yasadışı bahis suç örgütünün başı olduğu düşünüldüğünden hakkında uluslararası yakalama kararı bulunduğu ortaya çıktı. Bu nedenle Türk Ceza Mahkemesi Nisan 2023’te uluslararası yakalama kararı çıkarmıştı. Aranan şahsın, Okyanusya’daki Vanuatu Cumhuriyeti’nden diplomatik pasaport da dahil olmak üzere çeşitli devletlere ait belgelere sahip olduğu tespit edildi.

Forte dei Marmi polis karakolu müfettişleri, tutuklama için gerekli ön koşulları ve 2 Haziran öğleden sonra Macaristan’a gitmek üzere yapılan bir uçak rezervasyonuyla teyit edilen gerçek kaçma tehlikesini değerlendirdikten sonra, Floransa Temyiz Mahkemesi Başkanı tarafından onaylanana kadar geçici tutuklama işlemine devam etti. İşlemlerin sonunda tutuklanan kişi Lucca’daki San Giorgio cezaevine götürüldü. 4 Haziran Salı günü, tutuklama Lucca Mahkemesi hakimi tarafından onaylandı ve iddia edilen suçların tekrarlanma tehlikesi ışığında, cezaevinde gözaltı uygulandı.

Bugün Floransa’da Temyiz Mahkemesi önünde duruşma var.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x