Metin Uca’ya veda! ‘Seni kırdıysam beni affet’

Sunuculuğunu Sunay Akın’ın yaptığı Cemal Reşit Rey Konser Salonu’ndaki törene birçok oyuncu ve sanatçının yanı sıra CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu katıldı.

“ACISINI NASIL DİNDİRECEĞİMİ BİLMİYORUM”

Törendeki konuşmasını güçlükle yapan Mehtap Uca Erdoğan, “Annemin ölümünden sonra aynı trajedik senaryoyu bir kez daha yaşadım. Tam yoğun bakım kapısından seni alıp eski hayatımıza, güzel günlerimize ve neşemize kavuşacakken ellerimin arasından kayıp gittin. Tıpkı annemin vefatında birlikte yaşadığımız trajedi gibi. Annemi de hayatın garip bir cilvesi tam taburcu edilecekken abimde de olduğu gibi kaybettik. O zaman seninle aynı acıyı, aynı şaşkınlığı, aynı isyanı paylaşmıştık. Bu sefer bu senaryoda beni çok yalnız bıraktın. Hayatımı bundan sonra nasıl yaşayacağımı, nasıl devam edeceğimi, acısını nasıl dindireceğimi şu an bilmiyorum. Yarım asırlık, kardeşlik hukukumuzda seni kırdıysam beni affet, hakkını helal et. Türkiye’nin senin gibi insanlara çok ihtiyacı var. Sadece bizim değil, bütün Türkiye’nin, hepimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

“TELEVİZYONLA ULAŞAMADIĞI HERKESE BİREBİR ULAŞIRDI”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, “Ben 90’ların sonlarında o muhteşem sabah haberleriyle güne başlamanın tadını, Metin Uca ekranlardan koparıldığından beri eksikliğini, yoksunluğunu çeken biri olarak bundan birkaç yıl önce iletişim kurabilmiş olduk. Ama şöyle enteresan bir tarafı vardı. Televizyonla ulaşamadığı herkese birebir ulaşabilecek kadar enerjikti. Sürekli iletişim halindeydik. Biraz önce kulağıma söylediğinizi çok söyledi. Türkiye meseleleriyle inanılmaz ilgiliydi” şeklinde konuştu.

“HAYRANIYDIM”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Ayıltan, uyandıran, düşündüren ve hissettiren çok enteresan tespitleriyle, yazdıklarıyla hepimize ders veren, yön veren özel bir insandı. Her yönüyle düşünen bir insandı. Biz de sıkı takipçisiydik. Söylediklerinden ders alan, uyanan insan konumundaydık. Hayranıydım” açıklamasını yaptı.

“SON KEZ BERABER OLDUĞUMUZ HİÇ AKLIMA GELMEZDİ”

Yönetmen Hamdi Alkan çok üzgün olduğunu belirterek, “Kıymetli bir dostumdu. Aile dostumdu aynı zamanda. En son Antakya’da 29 Ekim’de beraberdik. Son kez beraber olduğumuz hiç aklıma gelmezdi. Ne diyeceğimi bilmiyorum” dedi.

“ÇOK ŞAŞKINIM VE ÇOK ÜZGÜNÜM”

Oyuncu Doğa Rutkay ise “Metin bizim ailemizin biriciğiydi. Çok anılarımız, çok hatıralarımız var. Yani çok şaşkınım ve çok üzgünüm” sözleriyle duygularını dile getirdi.

Metin Uca, yarın öğle namazını müteakip Ankara Kocatepe Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığına defnedilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir