Vargas’a memleketi Malatya’da coşkulu karşılama

A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın yıldız oyuncusu Melissa Vargas, Malatya Valiliği’ni ziyarette bulundu.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın eşlik ettiği Vargas, Malatya’ya özel bir uçakla geldi. Genç sporcu, Malatya Havalimanı’nda Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Fikret Vurucu, beraberindeki heyet ve bir grup çocuk tarafından sıcak bir şekilde karşılandı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın kaptanı Abdullah Akgün, genç sporcuya çiçekle selam verdi. Vargas da karşılık olarak çocuklara top verdi ve formalarını imzaladı.

Yeni Malatyaspor’un taraftar grubu, “Memleketine hoş geldin” mesajıyla bir pankart açarak Vargas’a sevgilerini gösterdi ve ona kaşkol hediye etti.

Melissa Vargas ve TVF Başkanı Üstündağ, Malatya Valisi Ersin Yazıcı ile bir araya geldi. Ziyaret esnasında Vali Yazıcı, Vargas ve Üstündağ’a Malatya’nın sembolü olan kayısı ile Arslantepe Höyüğü’nde bulunan tarihi eserlerin replikalarını içeren plaketler hediye etti.

Üstündağ da Vali Yazıcı’ya Türkiye Voleybol Federasyonu’nun plaketi ve Vargas’ın imzalı formasını takdim etti.

“BİR PARÇA DA OLSA ACIMIZI UNUTTURDUNUZ”

Vali Ersin Yazıcı, son zamanlarda zor günler geçirdiklerini belirttiği konuşmasında, voleybol milli takımının Malatya ve Türkiye’ye büyük sevinç getirdiğine dikkat çekti. Vali şu sözlere yer verdi:

“Gönlümüz ferahladı, mutlu, memnun olduk hatta bir parça da olsa acımızı unutturdunuz çok teşekkür ediyoruz. İnşallah Malatya’mız bu zor, güç durumundan el birliğiyle, hep birlikte inşallah kalkacak, üstesinden geleceğiz. Malatya’mız eskisinden daha güzel olacak öyle inanıyor ve gayret ediyoruz. Bize bu güzelliği yaşattığınız için hem bu ülkenin bir ferdi olarak hem de Malatya Valisi olarak tekrar tekrar şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunmak isterim. Sağ olun, var olun, iyi ki varsınız. Çok teşekkürler. İyi ki bu güzelliği bize yaşattınız. Ülkemizi dünya çapında filenin sultanları olarak bütün dünyaya duyurdunuz. Bu onurdan, bu gururdan dolayı teşekkür ediyorum.”

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Malatya ziyaretleri sırasında Vali Yazıcı ile olan yakınlığına vurgu yaptı: “Sayın Valim benim çok eski dostum, çok kıymetli bir devlet adamıdır. Malatya’mız için de bir şanstır ama işi zordur. Ama Malatyalılar ayağa kalkmayı iyi bilir. Devletimizin, milletimizin büyük desteği ve katkısıyla inşallah eski günlerimize döneceğiz. Geçmiş olsun diyorum çünkü ben bu acıyı yaşadım, biliyorum çünkü benim toprağım, memleketim, vatanım.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x